»domů »Modely »BVP-1 1/72 » Ve skříni - BVP-1 1/72

Ve skříni - BVP-1 1/72

   BVPčko se mi vždycky hrozně moc líbilo. Doma jsem měl v kitníku model v měřítku 1/35 od firmy Trumpeter, ale nějak se ne a ne do něj pustit. Pak se naskytla možnost "vyměnit" jej za dvaasedminový model od firmy S-model.

   Stavebnice jsou vždy řešeny 1+1. Co to pro normálního modeláře znamená? Že si vždy musí koupit dva totožné modely v jedné krabičce. Nevím, jak to řeší ostatní, ale nemít možnost se s někým o druhý model podělit a náklady si rozdělit na půl, tak bych si asi nikdy takový model nepořídil.

   Teď vím, že by to byla velká chyba. Po otevření krabičky mne čekalo překvapení v podobě 2 rámečků zelené barvy. Oba naprosto totožné. Po prohledání krabice a zjištění, že je v krabici dále návod, planžeta leptů a obtiskový aršík jsem byl trochu v rozpacích. Jeden rámeček je jeden model?

   Je tomu opravdu tak, při bližším pohledu zjistíme, že je spodní díl korby a horní z jednoho kusu, kola nalisovaná včetně pásů a pár drobných dílů jako poklopy, světla, věž, kanon a raketa. Nedalo mi to a díly jsem vyštípal, začistil a rychle sestavil nasucho. Chtělo by se říct LEGO. Vše naprosto perfektně pasuje a na dvaasedmu mají díly krásné ostré detaily. Dělicí rovina na dílech je minimální a stačí ji seškrábnout skalpelem nebo přelíznout smirkovým papírem. Lepty, které stavebnice obsahuje jsem využil bezezbytku a ještě víc podtrhávají detailnost.

   Návod je na dvou stranách formátu A5, je přehledný a žádné chyby nebo záludnosti jsem v něm nenašel. Na jeho konci je barevné schéma a rozmístění obtisků. Stavebnice nabízí hned několik kamufláží, resp. označení ruských strojů, protože všechny jsou v zelené. V obtiscích jsou i čs. znaky, bohužel všechny vytištěné jedním směrem a ještě s přetiskem, takže nepoužitelné. Já jsem použil čs. znaky ze zásob. Čísla jsou ze stavebnice, na výběr jsou buď celá nebo s mezerou. Vždy 3x celá číselná řada.

   Co říct závěrem? Snad jen, že už mám s kamarádem objednané BRDM-2. :-)


© 2018, Tomáš Dunda. Všechna práva vyhrazena.

Vyrobila www.pmmedia.cz