»domů »Modely »Steyr 1500A 1/48 » Ve skříni - Steyr 1500A 1/48

Ve skříni - Steyr 1500A 1/48

   Po letních prázdninách a pracovním shonu nastává období podzimu a je potřeba se na zimní modelářské období nějak naladit. Čtvrtkové modely techniky jsou ideální odreagování, navíc je to záruka kvalitního modelu za málo času. Tentokrát jsem si vybral model německého vozidla Steyr 1500A/01.

   Po otevření krabice na nás čekají 2 rámečky z hnědého plastu a jeden čirý rámeček s čelním sklem. Celé šasí je z bílého kovu. Černobílý srozumitelný návod a malý aršík obtisků, který obsahuje celkem 3 barevné varianty tohoto vozu. Máme na výběr ze tří divizí z různých front. – 90th Light Division „Kampfgruppe von der Heydte“ Severní Afrika 1942, „Gross Deutschland“ Rusko 1943 a Herman Göring Division Německo 1945. Stavebnice je ve vysokém standardu a při vlastní stavbě jsem nenarazil na žádný problém. Při stavbě jsem se držel přesně podle návodu, není důvod nějak „obcházet“ stavební kroky. Vše pasuje naprosto přesně a logicky na sebe navazuje. Chvíli jsem se rozmýšlel, zda budu interiér (sedačky) barvit zvlášť nebo je rovnou přilepím a nabarvím je nakonec. Vyhrála druhá varianta.

   Oproti štábáku jsem si opatřil lepty Hauler včetně mřížek do přední části vozu. Čekal jsem, že to bude klasická mřížka, která se vlepí zespod do vyfrézovaného otvoru. Bohužel při otevření obsahu jsem zjistil, že se mřížka skládá vždy ze dvou dílů – svislých a vodorovných. Ty se musí přesně slepit k sobě a poté následně vlepit do modelu. Toto jsem si vyzkoušel na pravém boku, ale přiznám se, že se mi to zrovna dvakrát nepovedlo, a tak jsem od použití ostatních mřížek upustil. Samotná sada se dá využít bezezbytku, nicméně já jsem použil jen ty nejvíc viditelné díly.

   Stavba včetně použití leptů je otázka několika hodin. Pokud chceme mít jednoduchý a rychlý model, sáhneme po pískové či šedivé variantě vozu. Já jsem si samozřejmě vybral tu nejsložitější – vozidlo používané divizí Hermana Göringa, které má pískový základ a nepravidelné zelené a hnědé hady.


© 2022, Tomáš Dunda. Všechna práva vyhrazena.

Vyrobila www.pmmedia.cz